• • • הברירה הטבעית • • •
שלמה בר
מלחין, מעבד, זמר, מתופף ומייסד להקת הברירה הטבעית.
נולד ב-1943 בעיר רבט במרוקו. אינדיבידואליסט וחסר פשרות בסגנונו. הראשון שחיבר בין מזרח ומערב עוד לפני שהמושג מוסיקת עולם היה קיים. טקסטים תנכיים, משוררים ישראלים מודרניים,מוסיקה אנדלוסית, הודית ופרסית הם מקורות ההשראה העיקריים שלו. הופעתו על הבמה כריזמטית וסוחפת. הוא מלחין ומעבד את רוב שירי הלהקה, מנגן דרבוקה וחליל ערבי ושר כשקולו נובע ממעמקי הנשמה. "בגישה המזרחית לאמנות", אומר שלמה בר, "צריכה להיות המשכיות בין עבר להווה... במוסיקה שלי אני מנסה ליצור את הקשר הזה ולהיות חוליה בשרשרת המקשרת בין הוריי לילדיי."
מנשה ששון
נולד ב-1945 באספהאן, איראן שם למד מוסיקה פרסית קלאסית עם נגן הסנטור המפורסם קיו הרירי. מאוחר יותר המשיך מנשה את לימודיו באקדמיה למוסיקה של טהרן וניגן במספר תזמורות. מנשה מנגן בכלי פרסי קלאסי עתיק הנקרא סנטור. מנשה עלה לארץ מאיראן בשנת 1963 ומאז הוא פעיל ביותר בנוף המוסיקלי בארץ.הוא השתתף .בפסטיבלים בינלאומיים כסולן וכנגן בתזמורות,ב-1980 ניגן כסולן ביצירה שנכתבה עבורו ע"י המלחין צבי אבני קונצרט לסנטור ולתזמורת. הצטרף לברירה הטבעית בשנת 1982.
ניר סרוסי- כינור
נולד ב 1977 בעפולה. בגיל 9 החל לנגן על כינור. בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים ובוגר ביה"ס להוראת מוסיקה של האוניברסיטה העברית
ניר מתמחה במגוון סגנונות אתני, צועני, אירי, בלקני, יהודי (כלייזמר) וקלאסי. בשנת 2004 החל לנגן עם הברירה הטבעית.
ניר מרבה להופיע כסולן עם הרכבים אתניים שונים ביניהם התזמורת העממית של האקדמיה למוסיקה, אשר זכתה ב 2002 בפרס מטעם שר המדע התרבות והספורט.

אילן אביב - גיטרה בס
נולד בישראל בשנת 1968 למשפחה ממוצא פרסי. למד מוסיקה באופן פרטי. בשנותיו הראשונות כמוסיקאי מקצועי הופיע כמתופף במספר להקות אשר ניגנו מוסיקה פרסית.
במהלך שירותו הצבאי ניגן גיטרה בס בלהקת פיקוד דרום החל משנת 1989 מלווה אומנים שונים בהופעות, הקלטות ותוכניות טלוויזיה
בועז שרעבי, מתי כספי, דני ליטני, יוני רועה, יעל לוי ועוד.
בעל אולפן הקלטות בתל-אביב, מעבד מוסיקלי בהפקות שונות ביניהן הפקה מוסיקלית לבועז שרעבי וללהקת חמסה מלבד גיטרה בס, הכלי המרכזי של אילן אביב, מנגן בקלידים, תופים, גיטרה וסנטור פרסי בשנת 2003 הצטרף לברירה הטבעית ומופיע עם הלהקה באופן סדיר בארץ ובחו"ל.

אלברט (בבר) איפרגן
נולד במרוקו, הצלילים מבית אביו מלווים אותו לאורך דרכו המוסיקלית.החל לתפעל מופעים כבר בגיל 13 ומאז צבר שנים של נסיון ומומחיות. בבר מלווה את הברירה הטבעית בנאמנות יותר מ-18 שנים בהרגשה שהלהקה היא משפחה עבורו וכן גאוותו המקצועית. בעל חברת BSL להגברה ותאורה באילת.
 
 
 
 האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים